Vegan’s Prague


Datum návštěvy: 22. října 2018Vegan’s Prague je veganská restaurace poblíž Pražského hradu, v srdci pražské Malé Strany. Nachází se ve třetím patře v historické budově (bez výtahu). Restaurace má krásný dřevěný strop a příjemnou atmosféru. Tvoří ji dvě podlaží s balkonem, z něhož si můžete kromě jídla vychutnat i výhled na Hrad.


Personál byl velmi milý a ochotně nám představil všechny pokrmy, které jsou pure veganské, tedy bez 5 štiplavých koření. Nakonec jsme si objednali hlavní jídlo a tradiční český dezert.

1. Černá čočka na kokosovém kari 245,- Kč

Složení: kokosové mléko, cuketa, olivy, kari koření, podávané s jasmínovou rýží.

Tento obyčejně vypadající pokrm nás velmi překvapil. Chutnal fantasticky, velmi jemně a lahodně. Černá čočka náš příjemně zasytila.


2. Domácí ovocné kynuté knedlíky 145,- Kč

Složení: mouka, švestková omáčka, švestky.

Omáčka byla skutečně uvařena ze švestek a tento dezert rozhodně doporučujeme.
Na konci naší návštěvy si s námi jedna ze zaměstnankyň mile popovídala. Prozradila nám, že restaurace funguje již tři roky a že zákazníci jsou hlavně turisté. Do jejich restaurace často zavítají nejen samotní vegané, ale také jejich přátelé a rodina.To mi připomíná příběh:

Jednoho dne se chlapec zeptal svého otce: „Otče, někteří lidé říkají, že jsem génius, ale jiní lidé říkají, že jsem idiot. Co si myslíš ty?“


„A jak o sobě smýšlíš ty?“, zeptal se otec. „Například oheň může spálit dům do základů nebo zničit les, ale také může dát lidem teplo a vařit jídlo. Avšak stále je to oheň.“


Chlapec náhle porozuměl: „Už to chápu! Co si o sobě myslím, si rozhodnu sám!“.


Otec se usmál.


Jsem jediný člověk v naší rodině, který změnil svou stravu z masožravectví na čistou stravu. Poté, co s námi zaměstnankyně sdílela, že vegané k nim vodí i své rodiny a přátelé, mě inspirovala k tomu, abych se více snažila pozitivně ovlivňovat lidi kolem sebe. Jako v příběhu výše, mohu být oheň zahřívající lidská srdce místo ohně spalujícího domy. Lidé by se nikdy neměli ponižovat, protože nejlepší věc, kterou mi veganství přineslo je uvědomění, jak vzácný a nádherný život je.


Vegan’s Prague

Adresa: Nerudova 36, Praha, 118 00

Kontakt: +420 735 171 313

Otevírací doba: Pondělí až neděle 11:30 – 21:30

Web: http://www.vegansprague.cz

Přijímají platby v hotovosti i kartou.


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All