VÍTEJTE V ČISTÉM ŽIVOTĚ​Čistou stravu jste již zahájili, ale možná jste se ztratili v informacích uvedených na produktech v místních obchodech. Je to tak?

Je snadné být veganem, ale být čistým veganem je trochu náročné. Dáváte si pozor, abyste si nekoupili určitá jídla, jako je maso, vejce, ryby, česnek, cibule, pórek nebo alkohol. To je skvělé. Ve výrobcích se tyto ingredience však mohou skrývat - například marinované tofu, hummus, pomazánky, některé omáčky, sójová omáčka a chipsy. „Koření“ v některých produktech obvykle obsahuje česnek, cibuli nebo pórek, takže je nutné pečlivě přečíst ingredience; postupně se s nimi seznámíte. Kvůli obtížnosti identifikace 5 štiplavých koření v těchto produktech se často obracíme přímo na výrobní společnosti.


Některé sójové omáčky mohou obsahovat alkohol. Pokud nevíte, zda jsou přísady čistě veganské (např. E472), můžete se podívat na internet. Doporučujeme tento web:

http://www.food-info.net/cz/index.htm


Dalším problémem, kterému musíme věnovat pozornost, jsou chléb a rohlíky, různé pečené výrobky, kde mohou být skryty některé ingredience ze zvířat nebo alkoholu. Některé pekařské výrobky mohou obsahovat cibuli nebo česnek. Živočišný tuk nebo alkohol se často používá k prodloužení trvanlivosti. Některé suché droždí obsahují také živočišný tuk, proto prosím zkontrolujte, zda se jedná o 100% veganské droždí.


Proč je tak důležité jíst 100% čisté jídlo? Je to podobné jako mít sklenici čisté vody. Představte si, že do sklenice přidáme kapku inkoustu - je voda stále pitelná? Představte si nafouknutý balón - pokud jej zasáhneme i jen malou jehlou, bude vypuštěný a už nebude užitečný. Když procházíme bezpečnostními kontrolami na letišti a senzory spatří nějaké zakázané předměty, nesmíme projít. Vyšší čistota vody přináší lepší kvalitu, která určí její hodnotu. Po 100% čisté stravě se udržuje naše tělo, mysl a duše 100% čisté, takže můžeme mít lepší kvalitu života a projevit hodnotu života.


Jak poznáte, že jste náhodou zkonzumovali česnek, cibuli nebo alkohol? Protože vaše tělo a mysl budou reagovat. Můžete se cítit naštvaná. Silná chuť cibule nebo česneku zůstane v ústech po dlouhou dobu a budete se cítit nepříjemně. Vaše mysl může být narušena a stane se “rozmazanou”. Po určité době na čisté stravě bude tělo a šest smyslů (oči, uši, nos, jazyk, tělo a vědomí) citlivější na silnou chuť těchto složek. Tělo, mysl a duše začnou lépe fungovat a řeknou vám, co můžete jíst - až tak je náš systém vynikající!


Dodržování čisté stravy může být na začátku těžké. Ale po nějaké době to bude hezké a snadné. Pokud vydržíte, čas vám ukáže výhody.


Chcete-li se naučit, jak jíst, abyste měli dostatek výživy ve svém každodenním jídle, navštivte náš blog: https://cs.purelifepraha.com/1st-project

Teď vám doporučíme některé značky a čistě veganské produkty:


Nejvýhodnějším obchodem pro čisté vegany je Puro shop na pražských Vinohradech, Uruguayská 7. Puro shop má také internetový obchod. https://www.puroshop.cz/


V obchodě najdete alternativy jako Vegi steak kukuřízek a tofu strips, Veganz výrobky, jako jsou sójové medailony, sójové maso a sýr, zmrazené „maso“ jídlo atd. Mají velký výběr sladkostí, zmrzliny a dalších občerstvení. Najdete zde také výrobky bez lepku.


Mají nejvíce potravin čistě veganských (bez cibule a česneku). Ostatní veganské produkty jsou označeny oranžovou nálepkou.

Určitě stojí za návštěvu pro široký výběr kvalitních čistých produktů.


Další obchod je Country Life, prodává veganské výrobky, ale ne všechny jsou bez česneku, cibule (5 štiplavých koření) a bez alkoholu. Buďte opatrní v obchodě jsou některé produkty, které obsahují vejce. Zde je výběr čistě veganských produktů;


Mugi Miso pro miso polévku

Country life lahůdkové droždí

Hradecké delikatesy sušená rajčata

Hradec delikatesy bazalkové pesto

Alsan bio margarín - oranžový

Sunfood Uzené a přírodní tofu

"Sýr" veganský Green Vie (s vitamínem B12)

Tahine

Vegi Steak - kukuřízek a tofu strips

Granola müsli

Ichoc čokolády

Provamel Nápoje / Smetany

Country life Sirupy

Rostlinná mléka


Pracujete-li v centru Prahy, obchod World Vegan Na Poříčí 25, Praha 1 může být dobrou volbou pro nákup veganských produktů.


Zde je několik tipů pro čistě veganské produkty:

Rostlinná mléka - česká značka NEMLÉKO, o této značce jsme napsali článek: https://www.purelifepraha.com/post/nemléko-plant-based-milk-is-leading-the-beverage-trend

LUNTER Tofu

Sýry VEGANZ

Velký výběr olejů

Malinový a borůvkový balsamicový ocet

NURTURE nápoje / „mléko“

VIVANI čokoláda

Čokoláda KAOKA

Giant bar ovesné tyčinky

Glulu krekry ( pozor ne všechny jsou bez česneku)

Veganské krevety

Veganské dezerty, pekařské výrobky

Čistá země je obchod se zdravou výživou a kosmetikou na Praze 2, Londýnská 58.


Najdete zde také čisté veganské produkty, některé z nich, které jsme vám již představili v předchozích obchodech, jako je Vegi Steak kukuřízek a tofu strips, tofu, rostlinné mléko atd. Za zmínku stojí:

Sójová omáčka z Natural Jihlava

Amylon rýžový pudink

Čistá rajčatová omáčka Rapunzel

Polenta

Velký výběr mouky a olejů

Zmínili jsme se pouze o některých obchodech a produktech. Naše recepty si můžete prohlédnout na webových stránkách.


A jste vítáni na naší čisté veganské degustaci jídel nebo semináře čínského čajového obřadu (brzy bude také v českém jazyce). Kde získáte více informací o čisté stravě a proč je tak důležitá.


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All