SoykaPříběh značky Soyka


Soyka je nová česká značka sójových výrobků založena panem Jeřábkem společně s jeho manželkou a strýcem v září 2018. Příběh Soyky začal se změnou stravy pana Jeřábka, která se odehrála v roce 2015, kdy žil v Indonésii. Když viděl maso prodávané na ulici, měl strach o kvalitu masa, zejména z hlediska negativního účinku na jeho tělo. Proto se rozhodl přestat jíst maso. Jedno z jeho dětí se následně stalo vegetariánem poté, co shlédlo některé dokumenty o krutosti masného průmyslu. Pomalu se celá jeho rodina, tři děti a manželka, stali vegetariány. Pan Jeřábek ochutnal spoustu sójových výrobků, když byl v Asii, například tofu, tempeh a sójové mléko. Když se vrátil do České republiky, na trhu nenalezl čerstvé a bio sójové produkty. Tak se rozhodl začít své vlastní podnikání a vytvořit novou značku sójových produktů: Soyka.Představení výrobků


1. Sójové mléko


Sójové mléko je rostlinný nápoj vyrobený namočením a rozemletím sójových bobů, uvařením této směsi a přefiltrováním. Původně bylo přirozeným vedlejším produktem výroby tofu. Soyky sójové mléko je vyrobeno z non-GMO bio sójových bobů z Rakouska, které obsahují nejméně 42 % bílkovin. Hlavní ingredience jsou voda, 10 % sójové boby, sůl a agávový sirup, bez aditiv. Na začátku vyráběla Soyka pouze sójové mléko bez příchuti, pak přidali vanilkovou, karobovou a kardamomovou příchuť a nakonec sójové mléko pro baristy. Vzhledem k tomu, že sójové mléko od Soyky je čerstvé a bez aditiv, musí se spotřebovat během přibližně 6 až 10 dní a uchovávat v ledničce při teplotě nižší než 6 stupňů.2. Tofu, čaj rooibos a káva bez kofeinu


Kromě sojového mléka prodává Soyka také tofu a čaj rooibos v rozložitelných kapslích a kávu bez kofeinu. Za zmínku stojí, že rooibos je vyráběn v hlavním městě Jižní Afriky, Kapském městě, s garantovanou kvalitou. V budoucnu chce pan Jeřábek vyrábět rooibos se sójovým mlékem.

Kde pořídíte výrobky značky Soyka?


Produkty najdete v prodejně Country Life na Letné, v Plném Špajzu (Bělěheradská 94, Praha 2) a v Lupínku Háje (Kosmická 13, Praha 11).

Pan Jeřábek má v plánu otevřít vlastní kamenný obchod.V čem jsou produkty Soyky přátelské k životnímu prostředí?


1. Láhev. Z počátku používali láhve z rozložitelného plastu, nyní již používají sklo. Pan Jeřábek uvedl, že od příštího roku budou láhve od mléka vratné na zálohu 5 Kč.
2. Obal od tofu. Vypadá jako plast, ale je vyroben z kukuřice a je rozložitelný.


3. Kapsle s čajem rooibos. Také jsou rozložitelné.Pokud chcete ochutnat čerstvé a přírodní rostlinné mléko, vyzkoušejte Soyku.


Více informací o Soyce najdete na webu: www.soyka.bio

Tel: +420 724 176 952

Email: objednavka@soyka.bioDěkujeme za přečtení!

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All