ROZTOMÝDLO - PŘÍRODNÍ DOMÁCÍ MÝDLO


Roztomýdlo má nejen roztomilé mýdlo, ale i logo a design balení. Judit, zakladatelka Roztomýdla, je také srdečným a milým člověkem. Roztomýdlo jsme poznali letos v Praze na festivalu Evolution, kde s námi Judit sdílela, jak značka vznikla.


Celé to začalo, protože měla vždy velmi suché ruce a po mytí vlasů měla pocit, že je její pokožka hlavy jako brusný papír, dokonce měla ekzém, takže zpočátku Judit chtěla hlavně pomoci své kůži „cítit se opět ve vlastní kůži“. Vyzkoušela tedy ručně vyráběná mýdla z farmářského trhu a zjistila, že mýdla mohou být vyrobena ze skutečných olejů a tuků, bez jakýchkoli přísad, chemikálií, ropy, umělých pěnidel a vůní. Poté se přihlásila na kurz výroby mýdla, aby zjistila, jak vyrobit vlastní mýdlo. Od té doby vyrábí svá mýdla inspirovaná vůněmi a barvami přírody a ročními obdobími.


Judit nám pověděla, že na začátku nebylo snadné vytvářet receptury, protože do vymyšlení vlastního receptu musíte věnovat spoustu úsilí a času na experimentování, zkoušení a získávání zkušeností z vlastních neúspěchů, abyste nakonec dosáhli požadovaných vůní. Judit vyrábí mýdlo doma s podporou svého manžela. Mýdla vyrábějí již čtyři roky. Nyní mají devět vůní, osm z nich je čistě veganských, bez alkoholu, jedno z nich je šamponové mýdlo. Zákazníky nejoblíbenějším je Měsíček a šamponové mýdlo. Roztomýdlo má také sezónní vůně s pomerančem, skořicí atd., které se mění podle bylin, které každý rok sklidí.


Roztomýdlo pečlivě vybírá své ingredience, aby vytvořili mýdlo, které jemně čistí a vyživuje pokožku a udržuje ji přirozeně hydratovanou po celý rok. Nepoužívají žádný druh palmového oleje ani oleje z palmových jader. Používají zejména olivový olej, kokosový olej, bambucké máslo, jojobový olej, avokádový olej, konopný olej a řepkový olej. Vůně Roztomýdla je tvořena, že 100% čistých éterických olejů nebo jejich směsí. Byliny v mýdle jsou bio a ručně vybírány z nejlepší sklizně každý rok.


Jejich výrobky byly certifikovány kvalifikovaným toxikologem v souladu s předpisy EU na prodej kosmetiky. To zajišťuje, že všechny jejich výrobky odpovídají nejvyšším standardům a jsou bezpečné k používání. Obal je co nejšetrnější k životnímu prostředí a snadno recyklovatelný. Roztomýdlo také vyrábí mýdla na zakázku. V budoucnu uvažují o dalších produktech, příštím krokem budou čisticí prostředky pro domácnost.


Steve Jobs jednou řekl: „Jsme tady, abychom udělali díru do světa. Proč tu jinak vůbec být?“. Je skvělé, že se lidé jako Judit, snaží vyvinout vlastní úsilí ke změně životního prostředí a snaží se vytvořit lepší budoucnost pro ostatní. Nakonec, všichni jsme součástí tohoto světa.Mýdla Roztomýdlo můžete najít v Praze na farmářských trzích nebo navštívit některý z kamenných obchodů v různých městech České republiky: Praha, Český Brod, Poděbrady a Kutná Hora (https://roztomydlo.cz/cs/najdete-nas/)


Více informací

Facebook: https://m.facebook.com/roztomydlo/

Web: https://roztomydlo.cz/cs/

Eshop: https://roztomydlo.cz/cs/mydlo/Děkujeme za přečtení!

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All