Putování po ZemiMinulý rok si získal pozornost mnoha lidi čínský film: Putující země. Vypráví příběh o vzdálené budoucnosti, ve které se stárnoucí Slunce chystá proměnit v červenou obří kouli a hrozí, že během 300 let pohltí Zemi. Proto s cílem zachovat další lidskou civilizaci vytvořili lidé plán, jak se dostat ven ze sluneční soustavy a dorazit do systému Alpha Centauri, který je 4,2 světelných let daleko.

Na začátku filmu se říká:

“Nejprve se o tuto katastrofu nikdo nestará."

Je to jen další požár, další sucho, další vymírání, další mizející město.

Dokud se s touto katastrofou nepropletou všichni. “

Není to podobné tomu, čemu nyní čelíme? Dokud se stále více lidí nedostane do karantény kvůli koronaviru. Každé ráno první věc, kterou nyní většina lidí udělá je kontrola počtu infikovaných v jejich vlastní zemi. Koronavirus je opravdu nakažlivý, každý den se nakazí tisíce lidí. Ale pokud jsme více vědomí a přečteme si více informací o naší současné lidské zdravotní situaci, myslím si, že většina lidí si uvědomí, že kromě viru nás „kontaminují“ i naše stravovací, pitné a životní návyky a nakonec si náš život ohrožujeme sami. V té době nebude žádná čistá země a my budeme muset putovat po Zemi.

Podle výzkumu Světové zdravotnické organizace zemře každých 21 sekund na mrtvici jedna osoba. Celosvětově trpí každý rok 15 milionů lidí. Z toho 5 milionů zemře a dalších 5 milionů je trvale postiženo. Kardiovaskulární choroby jsou celosvětovou příčinou úmrtí číslo 1, přičemž každoročně se odhaduje na 17,9 milionu životů. Rakovina je hlavní příčinou úmrtí na celém světě a v roce 2018 představuje odhadem 9,6 milionu úmrtí. Je jich stále více….Jaké jsou hlavní příčiny těchto fatálních onemocnění? Číňané říkají: Nemoc přichází ústy, mnoho závažných onemocnění je způsobeno našimi stravovacími návyky. V dokumentu „The Game Changers - Ti, kdo mění svět” výzkumy ukázaly, že konzumace 50 gramů zpracovaného masa denně (asi jeden hot dog) zvyšuje riziko vzniku kolorektálního karcinomu o 17 procent. I jedno jídlo ze zvířete může naši krev rychle zahustit. “Čínská studie“ dospěla k závěru, že lidé, kteří jedí převážně rostlinnou stravu - vyhýbají se živočišným produktům jako hlavnímu zdroji výživy, včetně hovězího, vepřového, drůbeže, ryb, vajec, sýrů a mléka, a snižují jejich příjem zpracovaných potravin a rafinovaných uhlohydrátů - uniknou, sníží nebo zvrátí vývoj četných chorob.

Pokud je konzumace masa tak nezdravá, proč lidé tak dlouho věří, že je pro lidské tělo tak dobré a nepostradatelné?

Znáte příběh „Bílý pes a černý pes“?

Ve světě psů se říká, že se bílý pes v příštím životě reinkarnuje jako člověk. Jednoho dne černý pes uvidí bílého psa a řekne mu: „Gratuluji, v příštím životě budeš člověkem! "Ale bílý pes smutně odpověděl:" Nejsem si tím jistý, protože nevím, i když jsem člověk, pořád budu muset žvýkat kosti. "

Tomuto bílému psovi se můžete smát a pomyslet si: „Jaký hloupý pes, když jste člověk, můžete si užít mnohem chutnější jídlo.“ Přemýšleli jste někdy o tom, že jsme byli v našem životě mnohokrát „bílým psem“?

Na začátku si lidé mysleli, že koronavirus je jen chřipka, pak se ukázalo, jak je nakažlivý a prudký.

Na začátku se lidé smáli myšlence vytvoření online obchodu, nyní je na celém světě.

Na začátku lidé věřili, že Země je středem sluneční soustavy, a pak vědci dokázali, že se mýlí.

Co když se také mýlíme s konzumací masa? Co když jen slepě a nevědomě následujeme naše zvyky? Naše rodinné, státní nebo lidské zvyky? Jako bílý pes? Pokud je počítač poškozený, můžeme si koupit nový; pokud je auto poškozené, můžeme si koupit i nové; ale pokud je naše lidské tělo poškozené nebo zlomené, další mít nebudeme.

Nyní mnoho lidí po celém světě zůstává v karanténě, možná je také čas zastavit se a přemýšlet o našem životě? Lidské bytosti se zaměřují na urychlení technologického a materiálního vývoje, aby vyřešily problémy s přežitím, a aby měly více bezpečí tím, že budou mít materiální majetek. Když však přijde koronavirus, najednou se všichni potýkáme s otázkou života a smrti. A díky tomu se světová ekonomika velmi zpomalila, pravděpodobně se lidé mohou potýkat s většími ekonomickými problémy. Stovky let naší tvrdé práce je na hraně vymizení. Jsme si jisti, že jsme šli správným směrem?


Lidé pronásledovali materiální svět a maximalizovali zisky tak dlouho na všech expanzích, že nyní čelíme problémům globálního oteplování, vymírání zvířat, plastického znečištění, energetické krize, tání ledu na severním pólu atd. Když se bude pokračovat v této cestě bude Země nakonec zničena. Co v té chvíli řekneme našim potomkům? Co jim necháme jako dědictví? Putující Zemi, rozbitý domov? Nebo zlomené srdce?

Čínský básník řekl: „Místem, kde je mé srdce usazeno, je můj domov“. Naše srdce putuje v materiálním světě příliš dlouho. Na konci našeho života nás bude duše doprovázet na další cestu, nic jiného. Život není materiálním svátkem, ale kultivací duše. Je čas vrátit se zpět k naší duši, našemu duchovnímu světu, počínaje soucitným a laskavým člověkem, počínaje viděním celého světa jako jednoty a viděním všeho a každé bytosti, sdílející společný život a prosperitu; počínaje našimi ústy a talířem.


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All