PROČ ČISTÁ STRAVA VYLUČUJE 5 ŠTIPLAVÝCH KOŘENÍ? (ČESNEK, CIBULI, PÓREK, PAŽITKU, ASAFOETIDU)


V Evropě jsou cibule a česnek základem téměř každého jídla. Pět štiplavých koření se v evropských kuchyních používá velmi často. Lidé si obvykle myslí, že mají antibiotický účinek nebo že dodávají jídlu výraznou chuť. Nicméně čistá strava pět štiplavých koření vylučuje hned z několika důvodů. Tři z nich bychom vám rádi v tomto článku představili.


Zaprvé - dle knihy "Compendium of Materia Medica", která je považována za nejkomplexnější medicínské dílo v historii Tradiční čínské medicíny, pět štiplavých koření poškozuje pět hlavních lidských orgánů (srdce, plíce, játra, ledviny a slezinu).


Zadruhé - cibule a česnek mají velmi silný zápach a někteří lidé je nejedí z důvodu respektu k ostatním. Když jsem byla v Miláně minulý týden, všimla jsem si, že některé italské restaurace česnek a cibuli nepoužívají.


Zatřetí - pět štiplavých koření znečišťuje náš lidský systém. Nejíst je znamená uvědomovat si důležitost naší čistoty, která je úzce propojená s naším životním štěstím. Dáváme přednost životu v uklizeném, čistém a uspořádaném domě, sprchujeme se, abychom očistili naše tělo, někdy používáme parfém, abychom hezky voněli. Tělo je jako dům naší duše. Uvědomujeme si, jak je důležité udržovat tělo svěží a čisté, aby v něm naše duše mohla žít pohodlně a radostně?


Představme si, že někdo do rohu hezkého a čistého pokoje odhodí cigaretu. Další den tam někdo jiný přihodí pytel s odpadky. A za týden zjistíme, že v tom rohu vniklo smetiště, které nepříjemně zapáchá. Lidé se k tomuto místu přestanou přibližovat. Přirozeně se veškerá dobrá energie, včetně lidí, záležitostí, věcí a událostí, bude tomuto místu vyhýbat. Když se člověku přihodí něco dobrého, obvykle říkáme "ten má ale štěstí". Avšak přemýšleli jsme někdy o tom, proč se to stalo právě jemu? A ne někomu jinému? Chceme žít dobrý a šťastný život, potkávat pozitivní lidi a skvělé příležitosti, ale otázka zní, jsme dostatečně dobří a čistí, abychom je dokázali přitáhnout?


Na závěr bych ráda sdílela příběh: Fyziognomie ze srdce

Mladý muž si šel koupit mísu do starožitnictví. V obchodě vzal do ruky jednu mísu a začal s ní jemně ťukat o ostatní misky. Všechny vydávaly tupý zvuk a muž zklamaně kroutil hlavou. Nebyl spokojen, ani když vyzkoušel téměř všechny mísy v obchodě, dokonce i tu nejkrásnější vystavenou ve vitríně.

Majitel obchodu byl zmatený, a tak se mladého muže zeptal: "Proč používáš tuhle mísu a ťukáš s ní do ostatních?"

"Naučil jsem se tuto speciální techniku od jednoho staršího pána. Kvalitní mísa se pozná tak, že když se na ni poklepe jinou mísou, vydává čistý a jasný zvuk," řekl mladý muž.

Majitel obchodu to konečně pochopil. Podal mladému muži jinou mísu a řekl: "Vyzkoušej poklepat s touhle. Vsadím se, že najdeš, co jsi chtěl." Mladý muž si od něj s pochybami vzal jinou mísu. A překvapivě, každá mísa, na kterou s ní poklepal, vydávala jasný a libý zvuk. Byl ohromen: "Jak je to možné?". Majitel obchodu s úsměvem odpověděl: "To je jednoduché. Ta mísa, s níž jsi ťukal na ostatní poprvé, byla sama rozbitá, a proto ať už bys s ní klepal na jakoukoliv jinou mísu, zvuk by nikdy nebyl příjemný. Pokud hledáš kvalitní mísu, musíš nejdříve kvalitní mít."


Stejně tak jen pokud se k ostatním chováme s úctou a laskavostí, dostáváme od nich to samé. Pokud je naše mysl plná prachu a negativní energie, čím budeme obklopeni?Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha


0 comments

Recent Posts

See All