New habits


Když moje kamarádka minulý týden uklízela a vytahovala jednu plastovou tašku za druhou. Poprvé jsem si všimla zvuku, který každá taška vytahovaná z balení udělá. JEDNA PLASTOVÁ TAŠKA, JEDEN SVĚT. Skrze plastový pytlík můžeme vidět svět jako z leteckého pohledu - lidé, kteří ji vyrobili, přepravili a prodali, můžeme vidět chemické látky, z nichž je vytvořena, vidíme i skládky a oceány, kde skončí, a zvířata, která zemřou, protože ji omylem sní. Rozsah naší kontemplace ovlivní naše myšlenky a činy.

Souvisí to s tím, co jednou řekla Margaret Thatcher: “Hlídejte si své myšlenky, stanou se z nich činy. Hlídejte si své činy, stanou se z nich zvyky. Hlídejte si své zvyky, stane se z nich váš charakter. Hlídejte si svůj charakter, protože se stane vaším osudem.” Jsme si vědomi důležitosti našich myšlenek a názorů? Například my lidské bytosti považujeme samy sebe za nejdůležitější na Zemi, a tolik se soustředíme na technologie a materiální vývoj, že máme tendenci brát vše jako samozřejmost, provádět cokoliv, co nám přinese zisk a skoro zapomínáme, že jsme pozemšťané a že žijeme na Zemi jako součást jednoho velkého systému.

Každý rok použijeme celkem 100 milionů tun plastů, z toho 10 % skončí v oceánech, kde se rozpadnou na malé částice a jsou snědeny rybami, aniž by se strávily. Plast se hromadí a dostává se do našeho potravního řetězce. Přirozeným následkem sklízíme to, co jsme zaseli. Nedávno byly plasty poprvé objeveny v lidské stolici během výzkumů na skupinách z Evropy, Japonska a Ruska.

Existuje mnoho šokujících čísel týkajících se spotřeby plastů, vymírání zvířecích druhů, poražených zvířat, odlesnění atd. Upozorňování na tato čísla nemá za cíl vyděsit lidi, ale probudit jejich duši, aby se chopila šance vyvinout se. V čínštině se slovo „krize“ skládá ze dvou znaků. Jeden znamená „krize“, druhý znamená „příležitost“. 21. století je obdobím duchovní rekonstrukce. Je na čase povýšit naši civilizaci z materiální, technologické a rozumové na morální a duchovní civilizaci. Je na čase očistit naši mysl tím, že začneme oceňovat důležitost toho být ctnostným člověkem místo neustálého usilování o zisk, majetek nebo vylepšení společenského postavení. Je na čase být civilizování v našich myšlenkách, slovech a chování tak, že zvážíme dopad našeho chování na jiné bytosti na naší planetě.

Lao-c’ řekl: „Cesta o tisíci mílích začíná jediným krokem.“ Vývoj začíná vytvořením dobrého nového zvyku, např. naše stravovací nebo spotřební návyky. Smysl pro respekt pramení z toho, že vidíme každou bytost jako tvora, nikoliv jen jako kus masa. To vytváří základy morální a duchovní civilizace. Nakupování není jen spotřebitelskou volbou, ale také hlasem, který rozhodne o životě či smrti zvířete.

Rádi bychom uvedením nového druhu znovupoužitelných sáčků z recyklovaného plastu vytvořených k nákupu ovoce a zeleniny od značky NEWHABITS na trh povzbudili lidi k snížení spotřeby jednorázových plastových sáčků. Značka NEWHABITS byla založena Holanďankou Yolande. Yolande vyučovala na základní škole a před rokem si všimla, jak velké množství platových sáčků za den spotřebujeme a také kolik zvířat je zabito jen proto, aby je lidé snědli. Stala se vegankou a chtěla podnítit ostatní ke změně. Proto si jako počáteční bod vybrala výrobu znovupoužitelných sáčků s úmyslem inspirovat lidi k přemýšlení o tom, jak naše každodenní zvyky negativně ovlivňují náš svět.


Vyzkoušela několik druhů pytlíků vyrobených z různých znovupoužitelných materiálů, zvážila jejich kvalitu, velikost, cenu, váhu a další parametry. Nakonec si vybrala materiál z recyklovaných plastových lahví na vodu. Sáčky od NEWHABITS jsou velmi lehké, bez BPA, pratelné a dodávané v pěkném uzavíratelné taštičce, takže se při nákupu nepoztrácejí. Obal produktu je vyroben z recyklovaného papíru potištěného sójovým inkoustem. Každé balení obsahuje 8 pytlíků a taštičku na ně. Nosnost sáčků je 2 kg. Používání znovupoužitelných sáčků vede k jiné budoucnosti, která je v našich rukou. Prosím, dejte svůj hlas zvířatům, půdě, oceánům, které nejsou schopné mluvit naší lidskou řečí. Tento produkt najdete brzy na našem e-shopu.


S NEWHABITS vytváříme novou a lepší budoucnost.


Děkujeme za přečtení!

Purelifepraha

0 comments

Recent Posts

See All