Londýnská 73“Býval jsem ztracen v oceánu Života hledaje sám sebe, ale nalezl jsem se, když jsem byl seznámen s očišťující stravou. Očišťující strava mě přibližuje k Podstatě, umožňuje mi lépe porozumět a respektovat Podstatu. Je pro nás čistým potěšením vám ukázat a sdílet s vámi pokrmy, které jsou tak jednoduché a zajímavé, stejně jako je život s Očišťující stravou.” - předmluva v menu restaurace Londýnská 73Při čtení popisu této pure vegetariánské restaurace se mi vybavil čínský znak pro moudrost 智. Horní část tohoto znaku znamená „znalost“, dolní „Slunce“. Ve skutečnosti je náš život cestou k objevení „Slunce“ uvnitř nás. Je to podobné anglickému slovu „enlighten“ znamenajícímu najít světlo a osvítit sebe i náš svět. Ale kde je to světlo a jak jej rozsvítit?Restaurace vznikla jako následek objevení světla moudrosti jejím majitelem. Před šesti lety se stal pure vegetariánem, protože porozuměl, že moudrost/světlo není nikde jinde než uvnitř nás.


Jak praví jedna čínská báseň:

“Mám perlu ve svém srdci,

dlouhý čas byla pokrytá prachem a strádáním.

Jakmile je očištěna a oživena,

prozáří celý svět.”


Podobně jako když dlouho neuklidíme v pokoji, naplní se prachem, pavouky a špatným vzduchem. Pokud neuklízíme uvnitř sebe, jaký je stav našeho života a mysli? Kolik lidí zažívá stres, úzkost, depresi a přecitlivělost? Tyto stavy jsou podobné prachu v našem srdci. Kdy jsme naposledy cítili harmonii, klid, radost, kdy naposledy jsme cítili, že život dává smysl? Máme ještě vůbec čas na šálek čaje?Londýnská 73 má za cíl s lidmi sdílet, že očišťující strava je prvním krokem k našemu očištění, k očištění prachu z našeho srdce a k nalezení moudrosti/světla uvnitř nás.


Jejich pokrmy jsou výtečné a plné přirozených chutí. Ochutnali jsme rizoto s lanýžovou omáčkou a pečeným portobello, domácí su ding zeleninovou omáčku s rýží a smažené udon nudle se zeleninou a houbami.

Pečené portobello je čerstvé a měkké, společně s rizotem. Je dobrou volbou hlavního chodu a také pokud chcete vyzkoušet italskou kuchyni.


Toto je domácí su ding zeleninová omáčka s rýží. Sojové kousky, šitaké, mrkev a pekingské zelí zalité domácí omáčkou a podávané s rýží mi připomínají dětství, protože jsem tento pokrm často jedla, když jsem žila v Číně. Dobrá volba, pokud chcete ochutnat něco z čínské kuchyně.Smažené Udon nudle se zeleninou a houbami jsou tak dobré!

Udon (乌冬,obvykle psáno うどん) je druh širokých pšeničných nudlí hojně používaných v japonské kuchyni. Udon nudle se obvykle podávají v létě studené, v zimě teplé. V období Edo byly široké pšeničné nudle obecně nazývány udon a podávány s horkým vývarem zvaným nurumugi. Studená varianta byla nazývána hiyamugi. Pokud chcete vyzkoušet japonskou kuchyni, jděte do toho.


Měníme se každý den, stejně tak svět. Před deseti tisíci lety zemědělství ještě nebylo vyvinuté. Všichni lidé získávali obživu lovem zvířat, sběrem nebo rybolovem. Se vznikem zemědělství začali kočovní lovci a sběrači postupně obdělávat půdu. Před dvěma sty lety bylo zrušeno otroctví. Od poloviny minulého století stále více a více lidí přechází na vegetariánskou nebo veganskou stravu. Mnoho lidí se zajímá o práva zvířat. Kdyby vám dnes někdo řekl „Právě jsem snědl psa.“, asi by vám to přišlo divné. V každé epoše lidských dějin byli průkopníci, kteří přinesli změny a započali novou civilizaci. To, co dělali/dělají, z počátku nebývá hned přijato, ale čas vždy ukáže. Podobně jako motýl je nejdřív housenkou. Pouze když se housenka v kukle promění v motýla a vyklube se ven, je její proměna dokončena. S očišťující stravou člověk začíná nový životní styl a s ním i novou civilizaci: být čistí v myšlení, v mluvě a v činech.


Více informací o restauraci Londýnská 73 můžete najít na www.londynska73.cz

Otevírací doba: pondělí až neděle od 11:30 do 22:30 hod.


Děkuji za přečtení.

Purelifepraha


0 comments

Recent Posts

See All