Kde je naše budoucnost?


Během čínského nového roku vypuknul v Číně koronavirus. Pak se dostal do Evropy. Jak to zasáhne celou planetu a Českou republiku? Začneme konečně brát v úvahu, že tyto problémy jsou spojené s naší stravou? Z fosilních záznamů vyplývá, že život na Zemi trvá nejméně 3,5 miliardy let. Moderní lidé vznikli asi před 200 000 lety. Země přežila dobu ledovou, meteority z vesmíru, hromadnou otravu a dokonce smrtelné záření. Je zřejmé, že Země bude existovat nadále i bez lidských bytostí. Ale můžeme my žít bez naší Matky Země? My, lidské bytosti, potřebujeme planetu, ale to, co se nyní děje na Zemi, nám ukázuje, že jsme ji zničili natolik, že se začala bránit. Co nebo kdo je ve skutečnosti virus?


Podívejte se na náš svět nyní: Deštné pralesy v Amazonii, oheň v Austrálii, povodně v Evropě, tající ledovce na Antarktidě, oceány plné plastů, šíření viru z Číny do světa atd. Co když je koronavirus jen obranou planety proti našemu iracionálnímu ničení? Zvířata jsou součástí naší planety a také nám ukazují, že život je za všemi hranicemi. Člověk nakonec sklidí to, co zasadil. Zabíjíme další živé bytosti, teď ničivé síly přišly na nás.


Zvířata jsou infikována různými viry, ryby jsou plné plastů a jiného odpadu, půda a voda jsou znečištěny. Stále nás však zajímá pouze hmotný svět, který může spadnout jako dům karet. Koronavirus ochromil Čínu, nejlidnatější zemi světa a supervelmoc z hlediska ekonomiky a vojenské síly. Čína, je největší výrobce a dovozce na celém světě a lidé jsou kvůli viru izolováni doma. Čína za poslední měsíc stiskla tlačítko „pauza“ téměř všech průmyslových odvětvích, a to zasáhne ekonomiku celého světa. Co když koronavirus pochází původně ze zvířat? Po celá staletí lidé umísťují zvířata do klecí, nyní zvířata umístila lidi do klecí.

Tolik katastrof a „pomíjivosti“ tu je pro probuzení lidí. Když duše spí, lidé věří pouze v hmotný svět a používají zvířata k živobytí. Probuzení znamená, že si lidé začínají uvědomovat, že hmotný svět představuje pouze 50 % skutečného života a musí bojovat s nevědomostí. V těchto desetiletích si stále více lidí volí rostlinnou stravu a snaží se chránit planetu Zemi. Stále více celebrit dobře využívá svou popularitu k prosazování rostlinné stravy. Věděli jste, že všechna jídla podávaná na rautu po udílení Oscarů byla výhradně rostlinného původu? Některé známé značky přestaly propagovat a vyrábět kožešiny a je stále více a více veganských a ekologických produktů.


Je to obrovský krok pro naše lidstvo, ale bude to stačit k probuzení lidí? Vegani chrání zvířata nebo životní prostředí, ale změna stravy je prvním krokem, jaký je další krok? Musíme se přestat zabíjet uvnitř, nepoužívat omamné látky, jako je alkohol, cigarety, drogy a pět štiplavých koření, jako je česnek, cibule; protože jejich konzumace poškozuje náš systém těla, mysli a duše. Staráme se o naše domovy, čistíme je a udržujeme je, aby fungovali. Proč nám však nezáleží na vlastním vnitřním systému?


Než vyrazíme na dálnici, umyjeme okna u auta a natankujeme, nastavíme cíl do GPS. Bez čistého okna a benzínu nedojedeme daleko. Stejně důležité je mít čistý systém těla, mysli a duše, abychom mohli najít dálnici našeho života a vyrazit na ni a s pomocí GPS dosáhnout cíle. Čistá strava nám pomůže očistit náš systém, zůstaneme vzhůru a bezpečně projdeme naší životní cestou. Když se více lidí probudí a bude následovat skutečnou cestu, probudí se další lidé.


Slyšeli jste někdy příběh "Šest slepých mužů a slon"?


Kdysi dávno žilo šest slepých mužů. Bydleli v malém městě v Indii. Mysleli si, že jsou velmi chytří. Jednoho dne do města přišel slon. Slepí muži nevěděli, jak slon vypadá, ale cítili ho a slyšeli. “Jaké to zvíře asi je?" říkali si. Každý muž se dotkl jiné části slona.


První muž se dotkl těla slona. Bylo těžké, velké a široké. "Slon je jako zeď," řekl.

Druhý muž se dotkl jednoho z klů slona. Cítil, že je hladký, tvrdý a ostrý. "Slon je jako kopí," řekl.

Třetí muž se dotkl chobotu slona. Cítil, že je dlouhý, tenký a zakroucený. "Slon je jako had," řekl.

Čtvrtý muž se dotkl nohy. Cítil, že je velká a na povrchu drsná, tvrdá a sloupcovitá. "Slon je jako strom," řekl.

Pátý muž se dotkl ucha. Cítil, že je tenké a pohybovalo se. "Slon je jako vějíř," řekl.

Šestý muž se dotkl ocasu slona. Cítil, že je dlouhý, tenký a silný. "Slon je jako provaz," řekl.

Muži se začali hádat. Je to jako zeď! Ne, není! Je to jako kopí! Ne, není! Je to jako had! Nesouhlasili spolu navzájem.

Král, který řídil slona, sledoval a poslouchal muže. "Nejste moc chytří." Slon není jako zeď, kopí nebo had, strom nebo vějíř nebo provaz “.

“Jak si může být každý z vás tak jistý, že máte pravdu?" zeptal se král.

Šest slepců uvažovalo o otázce, a protože věděli, že král je velmi moudrý člověk, rozhodli se vůbec nic neodpovědět.

“Slon je velmi velké zvíře,“ řekl laskavě král. “Každý muž se dotkl pouze jedné části. Možná, když spojíte ty části dohromady, uvidíte pravdu.


Jednou se Kafka podíval na rybu v akváriu a řekl jí: „Teď se na tebe můžu dívat v klidu, protože už tě nejím.“ Počínaje čistou stravou, se více staráme o naše zdraví. Ale co je nejdůležitější - je to začátek otevření naší viditelnosti života. Spojme všechny části a uvidíme pravdu života a budeme dobrým příkladem pro ostatní.


Děkujeme za přečtení.

Více informací o čisté stravě najdete v dalších článcích zde.


Purelifepraha


0 comments

Recent Posts

See All