Herbivore


Herbivore (v překladu "býložravec") je veganský obchůdek nacházející se na Rašínově nábřeží 34, na Praze 2. Tato poloha nabízí krásný výhled na Vltavu a docházkovou vzdálenost na Vyšehrad. Herbivore v sobě spojuje bistro, kavárnu a obchod. Prodává různé druhy veganských potravin včetně rostlinných mlék, sirupů, luštěnin, sójových výrobků, energetických tyčinek, sladkých a slaných omáček, atd. Také nabízí veganský bufet s pokrmy na váhu. Prodávají i domácí pita chléb za 15,- Kč/kus.

Interiér je v americkém stylu, Studenti a živnostníci na volné noze sem často chodí pracovat. Herbivore má v nabídce také kávu a veganské dezerty, jako například raw arašídový cheesecake. Pokud chcete nakoupit kvalitní veganské/bio výrobky a ochutnat jednoduché veganské jídlo, je pro Vás tím pravým místem.


Při návštěvě Herbivoru minulý měsíc jsme ochutnali pečenou houbu Portobello s quinoou a veganským sýrem. Veganský sýr rozteklý na Portobellu je vynikající! V bufetu mají obvykle 10 druhů jídel, většina salátů je bez cibule a česneku. Zaměstnanci byli velmi přátelští a vysvětlili nám, co si můžeme dát.


Herbivore byl otevřen před více než 3 roky. Majitel pan Čížek nám pověděl, že jeho žena již byla vegetariánem, než změnil svou stravu on. Stal se veganem, kvůli svým zdravotním obtížím. Když obchůdek otevřeli, prodávali nejdříve jen různé veganské produkty, ale po dvou měsících začali prodávat saláty a později přidali celý bufet. Pan Čížek říká, že v dnešní době se Češi začínají více zajímat o kvalitu jídla, které jedí. A proto obchod navštěvuje mnoho zákazníku nakupujících veganské výrobky, i přesto že ceny jsou vyšší než v běžných obchodech se zdravou výživou. V současnosti má Herbivore více než 50 dodavatelů veganských produktů, včetně českých a evropských společností, jako je Countrylife, Veganz, Probio, Lifefood atd.


Pan Čížek otevřel obchod s vizí sdílení zdravého životního stylu s více lidmi a nabízení kvalitních veganských výrobků. Nedávno se mu narodila dcera, která už je také veganka.

Herbivore je kousek od Náplavky, takže každou neděli po návštěvě trhů na Náplavce přicházejí lidé na kávu nebo nakoupit. Navíc se Herbivore chystá otevřít před obchodem terasu, jež se možná v budoucnu stane místem k pořádání akcí.


Jeden ze zaměstnanců se nás ptal, proč nejíme cibuli, česnek a další ze štiplavých koření. Na internetu pak hledal recepty bez cibule a česneku, ale bylo těžké jakýkoliv najít. Pan Čížek zmínil, že přichází stále více Čechů, kteří mají zájem o pokrmy bez cibule a česneku, takže možná v budoucnu budou nabízet pokrmy bez pěti štiplavých koření.


Zavítejte do Herbivoru na nápoj, dezert, bufet či nákup veganských výrobků!


Adresa: Rašínovo nábřeží 34, Praha 2 (tramvajová zastávka Výtoň)

Tel. č.: +420606085425

Web: https://www.herbivore.cz/


Otevírací doba:

Po - Pá 9:30-20:00

So 9:00-20:00

Ne 9:00-17:00


Platba možná hotově i kartou.


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha
0 comments

Recent Posts

See All