Chutnej


"Jsme parta kluků, kterým chyběla možnost dát si rychlé, kvalitní a - hlavně - atraktivní jídlo. Naší ideologií v Chutnej je transformace pouličního jídla na výjimečné jídlo. Věříme, že strava, která prospívá tělu, nemusí výt nudná nebo stereotypní. Připravujeme své jídlo s respektem k Zemi a kulinářskému umění. Věříme, že když jíme dobře, tak žijeme dobře." - Tým Chutnej

Chutnej je veganská restaurace specializující se na veganskou pizzu a burgery na adrese Voroněžská 19, Praha 10 - Vinohrady. Vinohrady jsou čtvrtí velmi přátelskou k veganům, najdete tu více než deset pure vegetariánských nebo veganských restaurací jako Londýnská 73, Puro, Loving Hut, Forrest, BistRaw, Moment, Plevel, Vegg-Go, atd.


Chutnej je poměrně prostorný a zdobený živými rostlinami. Nabízejí i rozvoz. V menu mají 7 druhů burgerů v ceně kolem 160,- Kč a 8 druhů 32cm pizzy (kolem 170,- Kč). Margherita, olivová a Hawaii jsou pure veganské, bez cibule, česneku a dalších štiplavých koření. Restaurace prodává veganský sýr z kešu a také veganské dezerty. Zaměstnanci jsou přátelští a obsluha rychlá.


Mluvili jsme s jedním z vlastníků Chutnej, děkujeme, že nám byl k dispozici. Je na rostlinné stravě již 5 let. Na počátku svou stravu upravil kvůli zdravotním problémům, ale od té doby začal celkově měnit svůj životní styl, např. více sportovat. Se svými obchodními partnery otevřeli Chutnej před 3 lety, protože si všimli, že nabídka veganských burgerů či pizzy byla v Praze velmi omezená. Před oficiálním otevřením se v restauraci konalo několik akcí. Minulou zimu měli těžkosti, protože Chutnej nenavštěvovalo mnoho zákazníků. Poté se však o restauraci začalo dovídat více lidí a přibylo návštěvníků. Tým Chutnej věří, že pověst restaurace je velmi důležitá. Z vlastní zkušenosti vědí, že když se o nich mluví, přichází víc zákazníků.

Navštívili jsme Chutnej minulý týden a objednali jsme si jednu olivovou pizzu (149,- Kč), hranolky a limonádu. Žila jsem v Itálii více než 7 let a myslím, že pizza v Chutnej se hodně blíží chuti pravé italské pizzy. Těsto bylo tenké a dobře propečené, veganský sýr se na pizze roztékal, a kombinace rajčat, oliv a veganského sýru byla chutná. Pizza byla i dostatečně sytá, neměla jsem hlad až do večera.


Tým Chutnej nám sdělil, že se do menu v budoucnu chystají přidat další veganské pokrmy. Zkušenosti Chutneje mi připomínají, že v lidské historii, bylo mnoho pravd zpočátku zpochybňováno a odmítáno, ale během 100 let byla pravda vědecky prokázána a časem společností přijata. Mikuláš Koperník byl odsouzen a upálen na hranici v roce 1600, protože objevil, že Země není středobodem vesmíru. Abraham Lincoln byl zastřelen, protože se zastával zrušení otroctví. Podobných případů existuje mnoho. Není to podobné jako to, co zažíváme dnes? Rostlinná strava stále ve světě není úplně přijata, ale čas ukáže.


Franz Kafka jednou řekl: "Teď se na tebe mohu v klidu a míru podívat, už tě nejím," když se díval na rybu v akváriu. Pokud rozdáváme mír, sklidíme mír. Očišťující strava je počátečním bodem respektu ke všem živým bytostem a vyživením našeho soucitného srdce.


Chutnej

Adresa: Voroněžská 19, Praha 10

Otevírací doba: Po - Ne 11:00 - 20:00

Tel. č.: 223 006 796

Web: http://www.chutnej.cz/


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha


0 comments

Recent Posts

See All