Bezlepkový polentový Quiche Složení korpusu (forma 23 cm) 


Doba přípravy: 15 minut 

Doba vaření: 15 minut 

Doba pečení: závěr 20 minut 

Celková doba: 50 minut 


Polenta instantní 200 g 

Mořská sůl 1 lžička 

Horká voda dle potřeby 50-100 ml

Složení náplně 

2 větší rajčata 

250g žampionů  

1 menší cuketa  

50 g sójového granulátu 

30g uzeného tofu  

30g Green Vie Vegan sýru Gouda 

1 lžička rostlinného oleje

1 lžička sójové omáčky světlé  

Černý pepř, sůl, nutriční droždí, sušená bazalka 

Složení bešamel

Slunečnicový olej 

2 lžíce Mouky (bezlepková varianta) 

Cca 100 ml Sójového mléka 

2 plátky sýru Gouda Green Vie 

1 lžička papriky sladké mleté 

1 lžička nutričního droždí

Sušená bazalka, sůl, pepř Předehřejeme si troubu na 180 ° C a smícháme  instantní polentu s horkou vodou ( přiléváme postupně) a solí, aby vznikla tužší kaše a necháme odstát cca 10 minut. Poté rovnoměrně prsty vložíme připravenou polentu do formy a rozprostřeme po celé části formy a pečeme cca 15 minut a poté odložíme stranou.

Mezitím si připravíme sójový granulát, který také zalijeme vodou a necháme 10 minut odležet. A poté odstraníme vodu a necháme chvíli marinovat (1 lžička sójové omáčky, trochu bazalky, soli, pepře).

Nakrájíme zeleninu, sýr, tofu a na rozehřátém oleji osmahneme žampiony, přidáme cuketu a rajčata, tofu a marinovaný granulát, sýr. Promícháme a přidáme trochu soli, pepře, 1 lžičku nutričního droždí, 2 lžičky sójové omáčky světlé a restujeme. K přípravě bešamelu: do menšího kastrolku nalijeme na dno olej a rozehřejeme nad menším plamenem. Poté přisypeme trochu mouky cca 1 - 2 lžíce ( dle potřeby dosypeme) a za stálého míchání přiléváme mléko, přidáme sýr. Neustále mícháme. Až když je bešamel hustší, dochutíme jej mletou paprikou, nutričním droždím, pepřem, solí a smícháme. 

Na připravený korpus po celé šířce rozložíme náplň a poté bešamel. Dáme zapéct do trouby na cca 20 minut. A po vychladnutí můžeme podávat. Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha


Další recepty naleznete zde.

0 comments

Recent Posts

See All