ARAŠÍDOVO-ČOKOLÁDOVÉ OVESNÉ SUŠENKY - BEZ LEPKUPřipravili jsme si pro Vás jednoduchý a rychlý recept na veganské bezlepkové sušenky z ingrediencí, které pravděpodobně máte ve spíži (žádné exotické přísady), v oblíbené kombinaci arašídového másla s čokoládou. Jsou nadýchané a zároveň křupavé!


Celkový čas na přípravu a pečení: cca 30 minut

Počet sušenek: 10-20 (záleží na zvolené velikosti)

Ingredience

130 g arašídového másla (můžete experimentovat i s jinými ořechovými másly)

110 ml rostlinného sirupu dle výběru (my použili agávový, je ale možné použít i jiný – javorový, rýžový, datlový...)

2 lžíce horké vody

150 g bezlepkových jemných ovesných vloček (pokud nejste na bezlepkové dietě, můžete použít i obyčejné jemné ovesné vločky)

čtvrt lžičky kypřícího prášku čtvrt lžičky jedlé sody

1 lžička veganské náhrady vejce (my jsme použili Vegavajo od Adveni, zakoupené v Country Lifu) – volitelné, lze upéct i bez něj

60 g hořké čokolády nakrájené na malé kousky nebo čokoládových peciček

špetka soliPostup

Ovesné vločky rozmixujeme téměř na mouku (lze použít tyčový i jiný mixér), mohou v ní zůstat ale i nerozmixované kousky vloček pro lepší texturu. K ovesným vločkám přisypeme kypřící prášek.

V míse důkladně promícháme mokré ingredience – arašídové máslo, sirup, veganské vejce a dvě lžíce horké vody (horká voda nám usnadní smíchání s arašídovým máslem). Poté přidáme rozmixované ovesné vločky a vše spojíme v těsto.Pokud je těsto příliš mokré, můžeme přidat další 2-4 lžíce ovesných vloček. Do těsta vsypeme nakrájenou čokoládu a špetku soli. Opět důkladně promísíme.

Na plech vyložený pečicím papírem pomocí lžíce klademe těsto a tvarujeme do koleček. Nám těsto vyšlo na 16 sušenek.Sušenky dáme péct do trouby předehřáté na 180 °C po dobu 10-12 minut dozlatova.Po vychladnutí můžeme podávat.

Nechlazené lze skladovat cca 5 dní, v lednici vydrží až dva týdny.Dobrou chuť :)


Děkujeme za přečtení.

PurelifeprahaDalší recepty naleznete zde.

0 comments

Recent Posts

See All