ČISTÁ ZEMĚV současné době se na českém trhu objevuje stále více obchodů s biopotravinami díky tomu, že se Češi začínají více starat o své zdraví a kvalitu produktů, které konzumují. Biopotraviny jsou produktem zemědělského systému, jenž se vyhýbá použití uměle vyrobených hnojiv a pesticidů, regulátorů růstu a aditiv v krmivech zvířat. Ozařování a užívání geneticky modifikovaných organismů (GMO) je zakázáno zákonem.

Čistá Země je obchod se zdravou výživou nacházející se v Londýnské ulici v Praze otevřený teprve 6 týdnů. Tento týden jsme udělali rozhovor s majitelem, panem Ivem Stanislavem. Pan Stanislav je vegetariánem 6 let a jeho žena 15 let. Sám ve zdravé výživě nejdříve pracoval a později se svou ženou rozjeli byznys ve stejném odvětví. Otevřel si vegetariánský obchod se zdravou výživou, protože chtěl lidem nabídnout zdravé produkty bez ubližování zvířatům. Čistá Země je již třetí obchod s biopotravinami, který pan Stanislav otevřel. První dva obchody na Praze 4 a 9 nyní řídí jeho přátelé.


Biovýrobky prodávané v Čisté Zemi pocházejí od více než 50 značek, polovina z nich jsou české značky. V obchodě najdete více než 1900 výrobků. Všechny bio výrobky mají bio certifikaci a pan Stanislav udržuje blízký obchodní vztah s farmáři. Chodí se dívat, jak se rostliny pěstují a jak se produkty vyrábějí, aby si byl jistý, že výrobky nebyly testovány na zvířatech.

Skupiny výrobků v obchodě zahrnují dezerty, slané svačiny, rostlinná mléka, mouky, sójové výrobky, bio zeleninu a ovoce, pomazánky, těstoviny, obiloviny, sirupy, veganský pudink, raw tyčinky, superpotraviny jako chia semínka a quinou, veganské pečivo, bio ořechy, čaj, veganskou kosmetiku a ekologické domácí prostředky.

Vinohrady jsou čtvrtí, kde žije mnoho cizinců, kteří tvoří 30-40 % všech zákazníků Čisté Země. Často si zde kupují bezlepkové potraviny, proto obchod prodává bezlepkové těstoviny, mouku a různé dobroty. Pan Stanislav říká, že nejoblíbenější jsou sojové výrobky jako tofu, tempeh, veganské párky, slanina a sýry, veganské pomazánky, sojové jogurty, atd. Našli jsme několik pure veganských výrobků bez pěti štiplavých koření, viz obrázky níže.Dalšími oblíbenými produkty jsou veganské čokolády, sušenky, pomazánky a jiné sladkosti. Většina čokolád je od značky Vivani a iChoc. Sladké pomazánky dodává hlavně firma Šufánek.

Dobře se prodává i veganská kosmetika. Pan Stanislav zmínil, že PuroBio je italská veganská kosmetická značka, která netestuje na zvířatech. Většina jejich produktů jsou líčidla jako BB cream, podklad, make-up. tužka na obočí, rtěnky atd. Nobilis Tilia je česká bio kosmetická značka. Jejich cenově dostupné produkty jsou nejen veganské, ale také vyrobené čistě z přírodních surovin. Produkty na pleť od Nobilis Tilia zahrnují běžnou denní péči ale i speciální péči, např. různé přírodní oleje. Vzhledem k blízkému obchodnímu vztahu Čisté Země s Nobilis Tilia jsou ceny v obchodě stejné jako na eshopu Nobilis Tilia.

Nakonec bych ráda zmínila dva výrobky: ekologický kelímek a bambusový kartáček na zuby. Woodway je mladá slovenská firma, která prodává přírodní módní doplňky pro každodenní použití. Materiály neznečišťují životní prostředí a nejsou škodlivé pro lidi ani zvířata. Kelímky jsou vyrobeny z bambusu, kukuřičného škrobu a pryskyřice a jsou rozložitelné. Jsou na dotyk příjemné a mají krásné designy. Bambusové kartáčky vyrábí firma Curanatura. Jejich kartáčky Junior mají přírodní, velmi jemné, rovně zastřižené bambusové štětiny pro jemné ale efektivní vyčištění mladých zubů a dásní. Hlava kartáčku je dostatečně malá pro dětská ústa a štětiny jsou vyrobeny z bambusového prášku a nylonu - asi 90 % bambusu a 10 % nylonu.Pan Stanislav doufá, že dokáže nabídnout cenově dostupné výrobky tak, aby mělo více lidí přístup ke zdravým a bio produktům. Pokud chcete vyzkoušet nějaké bio a veganské výroby, je Čistá Země skvělou volbou!


Více informací najdete na webu http://www.cistazeme.cz/.


Otevírací doba:

Po- Pá 7:30 - 18:30

So 9:00 - 16:00


Adresa: Londýnská 58, Praha 2

Telefon: +420 778 132 200


Děkujeme za přečtení!

Purelifepraha0 comments

Recent Posts

See All