Čistá strava je POČÁTEČNÍM bodem zlepšení našeho zdraví


Všimli jste si, jak se změnilo klima? V Mexiku přišla uprostřed léta náhlá bouře doprovázená krupobitím a zanechala po sobě dva metry ledu. Polární medvědi přicházejí o své domovy; narůstající tempo a množství vytvářeného odpadu zahlcuje Zemi. Znečištění oceánu a ovzduší, odlesňování, přírodní katastrofy atd. Říká se, každým nákupem si volíš svět, ve kterém chceš žít. Volíš ten lepší nebo ten horší? Jseš si této možnosti volby vědom(a)?

Lidská bytost je systém podobný systému Země. Má 366 hlavních akupunkturních bodů, které odpovídají 365 dnům v roce. Tělo dospělého člověka obsahuje 60 % vody, voda tvoří okolo 71 % zemského povrchu, zatímco zbývajících 29 % jsou kontinenty a ostrovy. Člověk má pět hlavních orgánů (játra, srdce, ledviny, plíce a slezinu), příroda má pět elementů (kov, dřevo, vodu, oheň, zemi). My lidé máme krev a kosti, Země má řeky a pohoří.Dnes je Země nemocná, stejně jako my lidé. Stále se zvyšuje počet lidí trpících nemocemi těla jako je obezita, vysoký tlak, zvýšená hladina cukru v krvi, zvýšený cholesterol, rakovina a mozkové příhody; i duševními onemocněními jako například deprese, úzkost, schizofrenie. Stejně jako Země i my do sebe vstřebáváme jedy a znečištění. Jedním z hlavních zdrojů tohoto problému je jídlo, které si vybíráme.

Je známý případ, kdy kojenec zemřel po požití mateřského mléka. Po porodu jeho matka trpěla záchvaty vzteku a nespokojenosti. Její emoce vytvořily negativní energii, která se dostala do mateřského mléka, a to bylo pro dítě jedovaté.

Přemýšleli jste někdy, zda je maso ve skutečnosti zdravé anebo škodlivé? Víte, že když jsou zvířata zabíjena, mají strach, nenávist a zlost? Umíte si představit kolik toxinů je nashromážděno v mase? Jíst maso znamená konzumovat všechnu tuto nahromaděnou negativní energii, která nakonec škodí našemu zdraví.

V živočišné výrobě se používá obrovské množství léků a chemikálií od sedativ přes antibiotika a hormony až k dusičnanům a dusitanům. Mnoho zvířat trpí různými nemocemi. Americká výživová společnost potvrzuje, že vhodně nastavená vegetariánská strava včetně úplného veganství je zdravá, nutričně vyhovující a může přinést zdravotní výhody jako prevenci i léčbu některých chorob.


Amirim je vegetariánská vesnice v Izraeli. Místní říkají: „Abychom byli schopni dosáhnout dlouhověkosti a zdraví, měli bychom tělo vyživovat jen tím nejlepším.“ Americký biochemik dr. Colin Campbell, který se specializuje na vliv výživy na zdraví člověka z dlouhodobého hlediska, zmiňuje ve své knize Čínská studie, že nulová konzumace živočišných produktů, je ta nejlepší výživa pro lidské tělo. Výzkum opakovaně dokazuje, že čistě rostlinná strava pomáhá snižovat mj. riziko rakoviny, infarktu a obezity. Proto některé pojišťovací společnosti ve Velké Británii a Izraeli již začaly nabízet zvýhodněné zdravotní pojištění pro vegetariány.


Arthur Schopnehauer:

"Zdraví do té míry převyšuje všechna ostatní životní blaha, že zdravý žebrák je šťastnější než nemocný král."


Francis Bacon:

"Zdravé tělo je domov pro duši, nemocné tělo je vězení."


Máme jen jednu Zemi a máme jen jedno tělo. Rozhodujeme o svém zdraví s každým soustem, které vkládáme do úst. Očišťující strava, která eliminuje hromadění jedů a negativní energie v našem těle, je první krok ke zlepšení našeho zdraví a odstranění bolestí a nemocí.


Více informací o čisté stravě a recepty nejdete v našich dalších článcích zde.


Děkujeme za přečtení.

Purelifepraha


0 comments

Recent Posts

See All